5 צעדים ראשונים באבטחת המידע העסקי

קשה להמעיט בחשיבות של אבטחת מידע בעסקים המודרניים. התלות הכמעט מוחלטת במערכות המחשוב והפתיחות הגוברת לתקשורת דיגיטלית מציבים בפני עסקים שורה של סיכונים מסוג חדש – זליגת מידע וחשיפתו לגורמים לא מורשים ואפילו עוינים, פריצה חיצונית לגניבת ידע, טעויות אנוש שגורמות לאובדן ידע ומידע ועוד. לכן, פתרון לאבטחת מידע הוא חלק מפתרון IT כולל.
וזאת רק ההתחלה, כי ככל שהטכנולוגיה מתקדמת ומשתכללת גם צרכי אבטחת המידע משתנים. כל התפתחות טכנולוגית וכל שדרוג מחייבים בדיקה מחודשת והתאמה של הפתרון לצרכים החדשים. אבטחת מידע היא פתרון דינאמי.

צעד שני - ניהול מדיניות אבטחה

הגדירו את מדיניות אבטחת המידע שמתאימה לכם, וקחו בחשבון את המידע שאתם מחזיקים אודות משתמשים ולקוחות, את המידע העסקי והשיווקי שאתם מחזיקים ואת השירותים החיוניים להמשכיות הפעילות העסקית שלכם. הגדרות אלו יסייעו לכם לתכנן ולאתר את כלי האבטחה המתאימים ביותר עבור העסק שלכם.

צעד ראשון - גיבוי

פתרון גיבוי שיטתי הוא צעד ראשון בכל עסק קטן כגדול. גיבוי הוא ההשקעה החשובה ביותר בכל פתרון אבטחת מידע. ברגע האמת, כאשר ידע ומידע נמחקים בטעות או נגנבים בזדון, כל אחד מבין שזאת גם ההשקעה המשתלמת ביותר. גיבוי יכול לעשות את ההבדל – תפעולית, עסקית ופיננסית. פתרונות הגיבוי המקדמים בענן נהנים היום מרמת אבטחה שאינה נופלת מזאת של פתרונות הגיבוי המסורתיים והם חסכוניים באופן משמעותי.

צעד חמישי - כלים טכנולוגיים

כמו חיבור VPN מוצפן וכדומה, כדי להסדיר גישה מרחוק לשרתי האינטרנט שלכם עבור אנשי מכירות או עובדים מהבית. בצעו ניטור פרטני של השימוש בחיבורים אלה כדי לוודא שאינם מנוצלים לרעה על ידי גורמים זרים.

Z

צעד רביעי - נהלי עבודה באירגון

החוק הבלתי כתוב הוא שעובדים ומשתמשים במערכות הארגון מהווים את פרצת האבטחה הגדולה ביותר. לכן וודאו שהעובדים שומרים על הסיסמאות שלהם ובוחרים בסיסמאות גישה חזקות בלבד, דאגו כי לא תהיה גישה לאינטרנט ממחשבים שמאוחסן עליהם מידע רגיש, נטרו ובקרו את התנהלות כל המשתמשים ברשת, חסמו גישה לאתרים שעשויים להיות פוגעניים (כמו אתרי פורנו) וכדומה.

צעד שלישי - עדכוני תוכנה

מערכות הפעלה ותוכנות אנטי וירוס ו–Firewall מוציאות אחת לתקופה עדכונים בהתאם לעדכוני אבטחת המידע האחרונים או פרצות שנתגלו במערכת. ביצוע עדכונים אלו הינו חיוני לשמירה על עסק מוגן ומאובטח.