מדריכים טכנים

האינטרנט לא מתחבר

חיבור האינטרנט שלכם בדרך-כלל תקין, אבל מדי פעם אתם לא מצליחים להתחבר. נורת ה”Link” במודם שלכם מהבהבת ממושכות ואז נכבית. אתחול פותר את הבעיה, רק לפעמים.

מדובר ב”בעיית סנכרון” של המודם, האופיינית בעיקר למודמי USB. הפתרון הפשוט הוא לנתק את כל הכבלים מהמודם ו/או לכבות אותו, להמתין דקה או שתיים ואז לחבר מחדש. כמעט תמיד זה יעבוד.

אם המודם שלכם ישן יחסית, פנו לספק האינטרנט/התשתית ובקשו להחליף אותו (זה לא יעלה לכם כסף). אם מדובר במודם חדש, נסו לפנות לספק התשתית (בזק/כבלים) כדי שיבדוק את הבעיה. ייתכן שקשיי הסנכרון נובעים מתשתית לא תקינה.

המחשב מצפצף

כשאתם מדליקים את המחשב נשמעת סדרת צפצופים שונה מהרגיל, ומשהו משתבש – לא מופיעה תמונה על המסך, המקלדת לא מגיבה, המחשב לא עולה וכו’. כשאתם מאתחלים הבעיה נפתרת, אבל בהזדמנות אחרת היא חוזרת על עצמה.

הצפצופים אומרים שה-BIOS, הרכיב ש”מתניע” את המחשב, זיהה תקלה או ליקוי באחד הרכיבים או החיבורים. ברוב המקרים אפשר לאתר ולפתור את הבעיה לבד.

למשל, אם אתם חווים שיבוש בתצוגה, כדאי לבדוק שהכרטיס הגרפי תקוע היטב בחריץ שלו. אם יש לכם בעיה עם המקלדת אז כדאי לבדוק אם התקע שלה מחובר באופן רופף. עוד גורם ידוע לצפצופים כנ”ל הוא רכיב זיכרון ש”השתחרר” מהתושבת שלו.

אם אינכם חוששים לפתוח את המחשב ו”לשחק” קצת בחיבורים (כמובן, רק כשהמחשב כבוי ואחת מידיכם מונחת על המארז כהארקה), אז תוכלו לבדוק את העניין בקלות. אם פנים המארז מאובק במיוחד, לא יזיק לנקות אותו עם תרסיס אוויר דחוס (תמצאו כזה בכל חנות חומרה/אביזרים).

המחשב נתקע ומאתחל מעצמו

הבעיה: המחשב “קופא” מדי פעם ופשוט מפסיק להגיב או מבצע Restart מעצמו מדי פעם. לפעמים באמצע נגינת מוזיקה או וידאו המחשב נתקע ומתחיל להשמיע קולות של תקליט שרוט (חוזר ושוב ושוב על הצליל האחרון שתוכנת הנגן השמיעה).

הפתרון: הבעיות שהזכרנו, ותקלות פחות נפוצות, הם בעצם גילויים חיצוניים שונים לאותה בעיה. למעשה, אחת משתיים (ברוב המקרים): תקלת זיכרון או התחממות המעבד.

בעיות זיכרון אופנתיות בכל עונות השנה, אבל הכי נפוצות במחשבים חדשים שכוללים רכיב זיכרון לא תקין, או שנעשתה טעות בהרכבה שלהם. אם זה המצב אצלכם אז צרו קשר עם החנות ממנה קניתם את המחשב ובקשו לפתור את הבעיה. אם המחשב אינו חדש, ולא נתקלתם בבעיה קודם, יש סבירות גבוהה שהבעיה קשורה דווקא למעבד.

התחממות-יתר של מעבד שכיחה מאד בעונת הקיץ. סובלים ממנה מחשבים שנקנו בחורף, ושעם העלייה העונתית בטמפרטורות מתברר שמערכת הקירור שלהם לא עומדת בעומס. סובלים ממנה גם מחשבים לא-חדשים, שמערכת הקירור שלהם מתקרבת לכשל, כתוצאה משחיקה, לכלוך, הצטברות אבק.

כדי לאמת שאכן זו הבעיה אפשר להריץ תוכנה כמו SpeedFan כדי למדוד את טמפרטורת המעבד ורכיבים נוספים במחשב. סימן נוסף הם רעשי טרטור של המאווררים (אליהם, ולדרכי הפתרון, נתייחס בסעיף הבא).

המחשב מרעיש

הבעיה: טרטורים, המהומים, אוושות וחרחורים מכיוון המארז.

הפתרון: רוב הרעשים שמחשב עשוי להשמיע קשורים למאווררים המרכיבים את מערכת הקירור שלו. ישנם אמנם מקורות אחרים לרעשים, כולל חריקות  הפח של מארז שהברגים שלו אינם מהודקים, וכולל תקתוקים וצרצורים של דיסק קשיח שעומד לקרוס. כלומר, רעשים מסויימים עלולים להיות סימן האזהרה האחרון לפני תקלה חמורה בהרבה (אם אינכם בטוחים כדאי לקרוא את המאמר כאן.אבל במקרים הנפוצים יותר, אפשר להבחין בבירור שהרעשים שאתם שומעים מגיעים מכיוון המאווררים, וגם מתלווה אליהם עלייה בטמפרטורות של רכיבים שונים (ראו הסעיף הקודם) /אם מאוורר חלש מדי ו/או מאיכות נמוכה, אז ייתכן שהוא נשחק או התקלקל ויהיה עליכם להחליף אותו (משימה פשוטה יחסית, אגב, אם אתם בעלי יוזמה וידיים טובות). אבל בהרבה מקרים הבעיה קשורה לאבק ולכלוך שהצטברו במארז. נסו לשאוב בעדינות אבק מפתחי האוורור של המארז. אם אתם לא מפחדים לפתוח את המחשב, עשו זאת – ובדקו אם יש לכלוך נראה לעין (כמו קורי עכביש) שהסתבך בלהבי המאווררים

USB לא מגיב

הבעיה: אתם מחברים התקן כלשהו לאחת מיציאות ה-USB והמחשב מתנהג כאילו כלום לא קרה. בכל פעם זה קורה עם יציאת USB אחרת.

הפתרון: יציאות ה-USB משמשות לא רק כדי להעביר נתונים אל המחשב וממנו, אלא גם כדי לספק חשמל לצרכנים קלים כמו מקלדת, עכבר, דיסק-און-קי וכדומה. כשמספר התקני ה-USB גדל, נדרש לפעמים מקור מתח נוסף. הפתרון הפשוט הוא לרכוש מרכזיית USB חיצונית (“מפצל”) עם אספקת חשמל משלה. במקרים נדירים הבעיה קשורה לבאג ב-BIOS ותיפתר על-ידי עדכון BIOS. קרוב לוודאי שתוכלו למצוא על כך פרטים באתר האינטרנט של יצרן לוח-האם, אבל אם אינכם יודעים כיצד לעדכן בעצמכם תנו למישהו אחר לעשות את זה – ביצוע שגוי עלול גם להזיק.

המחשב מצפצף

הבעיה: כשאתם מדליקים את המחשב נשמעת סדרת צפצופים שונה מהרגיל, ומשהו משתבש – לא מופיעה תמונה על המסך, המקלדת לא מגיבה, המחשב לא עולה וכו’. כשאתם מאתחלים הבעיה נפתרת, אבל בהזדמנות אחרת היא חוזרת על עצמה.

הפתרון: הצפצופים אומרים שה-BIOS, הרכיב ש”מתניע” את המחשב, זיהה תקלה או ליקוי באחד הרכיבים או החיבורים. ברוב המקרים אפשר לאתר ולפתור את הבעיה לבד. למשל, אם אתם חווים שיבוש בתצוגה, כדאי לבדוק שהכרטיס הגרפי תקוע היטב בחריץ שלו. אם יש לכם בעיה עם המקלדת אז כדאי לבדוק אם התקע שלה מחובר באופן רופף. עוד גורם ידוע לצפצופים כנ”ל הוא רכיב זיכרון ש”השתחרר” מהתושבת שלו.

אם אינכם חוששים לפתוח את המחשב ו”לשחק” קצת בחיבורים (כמובן, רק כשהמחשב כבוי ואחת מידיכם מונחת על המארז כהארקה), אז תוכלו לבדוק את העניין בקלות. אם פנים המארז מאובק במיוחד, לא יזיק לנקות אותו עם תרסיס אוויר דחוס (תמצאו כזה בכל חנות חומרה/אביזרים).

המחשב נתקע ומאתחל מעצמו

הבעיה: המחשב “קופא” מדי פעם ופשוט מפסיק להגיב או מבצע Restart מעצמו מדי פעם. לפעמים באמצע נגינת מוזיקה או וידאו המחשב נתקע ומתחיל להשמיע קולות של תקליט שרוט (חוזר ושוב ושוב על הצליל האחרון שתוכנת הנגן השמיעה).

הפתרון: הבעיות שהזכרנו, ותקלות פחות נפוצות, הם בעצם גילויים חיצוניים שונים לאותה בעיה. למעשה, אחת משתיים (ברוב המקרים): תקלת זיכרון או התחממות המעבד. בעיות זיכרון אופנתיות בכל עונות השנה, אבל הכי נפוצות במחשבים חדשים שכוללים רכיב זיכרון לא תקין, או שנעשתה טעות בהרכבה שלהם. אם זה המצב אצלכם אז צרו קשר עם החנות ממנה קניתם את המחשב ובקשו לפתור את הבעיה. אם המחשב אינו חדש, ולא נתקלתם בבעיה קודם, יש סבירות גבוהה שהבעיה קשורה דווקא למעבד. התחממות-יתר של מעבד שכיחה מאד בעונת הקיץ. סובלים ממנה מחשבים שנקנו בחורף, ושעם העלייה העונתית בטמפרטורות מתברר שמערכת הקירור שלהם לא עומדת בעומס. סובלים ממנה גם מחשבים לא-חדשים, שמערכת הקירור שלהם מתקרבת לכשל, כתוצאה משחיקה, לכלוך, הצטברות אבק.

המחשב מרעיש

הבעיה: טרטורים, המהומים, אוושות וחרחורים מכיוון המארז.

הפתרון: רוב הרעשים שמחשב עשוי להשמיע קשורים למאווררים המרכיבים את מערכת הקירור שלו. ישנם אמנם מקורות אחרים לרעשים, כולל חריקות הפח של מארז שהברגים שלו אינם מהודקים, וכולל תקתוקים וצרצורים של דיסק קשיח שעומד לקרוס. כלומר, רעשים מסויימים עלולים להיות סימן האזהרה האחרון לפני תקלה חמורה בהרבה .אבל במקרים הנפוצים יותר, אפשר להבחין בבירור שהרעשים שאתם שומעים מגיעים מכיוון המאווררים, וגם מתלווה אליהם עלייה בטמפרטורות של רכיבים שונים (ראו הסעיף הקודם)

אם מאוורר חלש מדי ו/או מאיכות נמוכה, אז ייתכן שהוא נשחק או התקלקל ויהיה עליכם להחליף אותו (משימה פשוטה יחסית, אגב, אם אתם בעלי יוזמה וידיים טובות). אבל בהרבה מקרים הבעיה קשורה לאבק ולכלוך שהצטברו במארז. נסו לשאוב בעדינות אבק מפתחי האוורור של המארז. אם אתם לא מפחדים לפתוח את המחשב, עשו זאת – ובדקו אם יש לכלוך נראה לעין (כמו קורי עכביש) שהסתבך בלהבי המאווררים. תרסיס האוויר הדחוס יכול גם הוא לעזור.

תצוגת המסך משתגעת

הבעיה: פתאום, בלי שום סיבה שאפשר להצביע עליה, תצוגת המסך משתבשת – נצבעת אדום או כחול, או נקטעת בפסים אנכיים עבים, או מקבלת מראה פסיכדלי.

הפתרון: אתחול בדרך-כלל יפתור את הבעיה. אם הוא לא פותר אותה, הניחו שיש לכם בעיה במסך או בכרטיס הגרפי. ברוב המקרים, הבעיה היא חיבור רופף – של המסך לכרטיס או של הכרטיס ללוח. מנתקים מהחשמל, מוציאים בזהירות, מכניסים בעדינות חזרה ומפעילים שוב. אם הבעיה חוזרת על עצמה אפשר לנסות לנקות את המגעים עם מעט אלכוהול. בעיה בכרטיס הגרפי לרוב נגרמת כתוצאה ממגע לא מושלם וכל מה שצריך הוא להעניק לו דחיפה קלה כלפי מטה ולהדק את הבורג שלו.

המחשב כבה תוך כדי עבודה

תיאור התקלה: אתם עובדים על המחשב ומדי כמה זמן הוא פשוט מכבה את עצמו.

הגורם לתקלה: בדרך כלל הסיבה לתקלה זו היא התחממות של המחשב בגלל מאוורר שלא מצליח לקרר אותו.

הפתרון: פירוק המחשב וניקוי של המאוורר. מי שמבין קצת בתחום יכול לעשות זאת לבד, אולם כדאי לדעת שלפעמים המאוורר נמצא במצב כזה שרק שואב אבק מיוחד יצליח לנקות אותו כמו שצריך. לכן, אם אין לכם את הציוד הדרוש, ובטח ובטח אם אתם לא בדיוק יודעים איך לפתוח את המחשב ומה לנקות – עדיף להזמין טכנאי או לקחת את המחשב למעבדה מקצועית, ולהיות בטוחים שהניקוי מתבצע באופן יסודי ויאפשר לכם להמשיך ליהנות מהמחשב לאורך זמן.

שולחן העבודה לא עולה

תיאור התקלה: המחשב נדלק אולם לא מצליח להגיע למצב בו הוא מציג את שולחן העבודה.

הגורם: בדרך כלל מדובר בתקלה במערכת ההפעלה או על תקלה בדיסק הקשיח.

הסיבות לתקלה: יש סיבות רבות שיכולות להביא לתקלה מסוג זה, ביניהן וירוסים שחדרו למחשב, נזק פיזי שנגרם למחשב כתוצאה מחבלה ועוד.

הפתרון: אם אתם לא טכנאים המתמחים בתיקון מחשבים סביר להניח שתצטרכו להזמין טכנאי כזה. ברוב המקרים הפתרון דורש התקנה מחדש של מערכת ההפעלה ו/או החלפה של הדיסק הקשיח ותיקון החבלה שנגרמה למחשב – הכול תלוי בגורם שהביא לתקלה. במקרים מסוימים ניתן יהיה לתקן את מערכת ההפעלה מבלי להתקינה מחדש, אולם גם פעולה שכזאת עדיף שתפנו לחנות מחשבים המספקת שירות בתחום ושהעבודה תתבצע על ידי טכנאי מקצועי.