שרתים וירטואליים VPS

שרתים וירטואליים הם פתרון מצוין שתופס תאוצה רבה לאחרונה. השרת הווירטואלי או ה VPS  מספק לנו את האפשרות להקים שרתים ללא צורך ברכישת חומרה נוספת.

ניתן על מכונה אחת להקים מספר שרתים וירטואליים ובכך לוודא שחלוקת המשאבים תהיה נכונה, במקום לתת לשרת אחד לתת שירותים רבים כגון שרת דואר, SQL או שרת WEB ניצן לחלק כל תפקיד למכונה משלו. הפעולה הזאת משפרת את ביצועי כל שרת מכוון שאין לו צורך לעבד נתונים נוספים ומאפשרת תחזוקה קלה יותר לשרתים. לצורך העניין אם צריך לעדכן את אחד השרתים הפעולה לא מפריעה לשרתים הנוספים. את הVPS הרי הוא השרת הווירטואלי הפרטי, ניתן להתקין בתוך העסק וניתן גם להקים מערך של שרתים במחשוב ענן. השימוש יהיה אותו השימוש רק שהקמת מערך הענן יכול לחסוך הרבה מאוד כסף לחברה מכיוון שבצורה זאת אין צורך לקנות את החומרה עצמה.

אחד היתרונות הבולטים הקיימים בשירותי המחשוב הווירטואליים היינו הגמישות. בכל שלב נתון ניתן להגדיל ולהקטין את השימוש במשאבים בהתאם לצרכים. ניתן להגדיל את הזיכרון, את גודל הדיסק הקשיח וכמות המעבדים בהם השרת משתמש.

חסכון בשירותי מחשוב ענן

מחשוב ענן יכול לחסוך הרבה פעמים כסף רב, מהעברת השרתים המקומיים לשרתים בענן, שרתי דואר שרתי קבצים ומערכות CRM. על ידי מחשוב הענן ניתן לחסוך שימוש בחשמל ובתחזוקה שותפת שללא מחשוב ענן הייתה יכולה להגיע למאות שקלים בעסקים קטנים ובינוניים ועד אלפי שקלים בחברות גדולות יותר.

שיתוף קבצים בענן

שירותי שיתוף קבצים בענן לרוב מתייחסים או לשרתי אחסון גדולים שמרכבים בתוכם מאות משתמשים. אופציה נוספת לשיתוף קבצים בענן הם תוכנות כגון:  Dropbox, Google Drive, Cloud Me, OneDrive.

שרתי דואר בענן

בעוד שאת שירותי הגיבוי ניתן למצוא בכל מקום, שרתי דואר בענן הם קצת יותר מורכבים. שרתים אלו יכולים לספק לשמש לכם כשרת דואר עליו תוכלו להרכיב את שם הדומיין שלך (שם החברה) ולפתוח תיבות ככל שתצטרכו. חברות מסוימות מספקות את השרות תמורת תשלום לפי תיבה וחברות אחרות מבקשות תשלום כולל לכ השרת וניתן לפתוח תיבות ללא הגבלת מחיר.

 גיבוי ענן

גיבוי הענן הוא באמת אחד השירותים הפופולריים ביותר שקיימים היום וניתן למצוא מאות חברות בארץ והחול המצעים לכם שירותי גיבוי בענן החל ממחירים של 5-10$ בתשלום חודשי (לגרסאות ביתיות) ועד 90-150$ (לגרסת העסקים)